Lavazza investuje do Chili, italské obdoby úspěšného Netflixu | info.cz

Články odjinud

Lavazza investuje do Chili, italské obdoby úspěšného Netflixu

Finanční holding rodiny stojící za značkou kávy Lavazza koupil menšinový podíl ve firmě Chili, která je italskou obdobou americké internetové videopůjčovny a televize Netflix. Za čtvrtinový podíl zaplatil zhruba 25 milionů eur, oznámily společnosti. 

Mezi akcionáře Chili patří mimo jiné hollywoodská filmová studia Sony Pictures Entertainment a Paramount Pictures či firmy Viacom a Warner Bros.

Firma Chili byla založená v roce 2012. Kromě Itálie nabízí své služby také v Británii, Polsku, Německu a Rakousku. Společnost rovněž prodává lístky do kina, plakáty, knihy a další zboží, jako oděvy.

Tržby firmy za letošní rok mají vzrůst na 30 milionů eur ze sedmi milionů loni, zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) však zřejmě klesne na 3,4 milionu eur z 6,5 milionu eur ve 2016. Společnost má více než milion aktivních zákazníků, napsal list La Repubblica.

Cílem Chili je zvýšit do roku 2020 příjmy na 300 milionů eur a EBITDA na 50 milionů eur. Firma chce mít více než 15 milionů zákazníků.

Italskému televiznímu trhu desetiletí vládnou veřejnoprávní televize Rai a komerční firmy Mediaset a Sky Italia, které mají zhruba pět milionů uživatelů. Nedávno na italský trh vstoupila také firma Netflix.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud