Lavazza investuje do Chili, italské obdoby úspěšného Netflixu | info.cz

Články odjinud

Lavazza investuje do Chili, italské obdoby úspěšného Netflixu

Finanční holding rodiny stojící za značkou kávy Lavazza koupil menšinový podíl ve firmě Chili, která je italskou obdobou americké internetové videopůjčovny a televize Netflix. Za čtvrtinový podíl zaplatil zhruba 25 milionů eur, oznámily společnosti. 

Mezi akcionáře Chili patří mimo jiné hollywoodská filmová studia Sony Pictures Entertainment a Paramount Pictures či firmy Viacom a Warner Bros.

Firma Chili byla založená v roce 2012. Kromě Itálie nabízí své služby také v Británii, Polsku, Německu a Rakousku. Společnost rovněž prodává lístky do kina, plakáty, knihy a další zboží, jako oděvy.

Tržby firmy za letošní rok mají vzrůst na 30 milionů eur ze sedmi milionů loni, zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) však zřejmě klesne na 3,4 milionu eur z 6,5 milionu eur ve 2016. Společnost má více než milion aktivních zákazníků, napsal list La Repubblica.

Cílem Chili je zvýšit do roku 2020 příjmy na 300 milionů eur a EBITDA na 50 milionů eur. Firma chce mít více než 15 milionů zákazníků.

Italskému televiznímu trhu desetiletí vládnou veřejnoprávní televize Rai a komerční firmy Mediaset a Sky Italia, které mají zhruba pět milionů uživatelů. Nedávno na italský trh vstoupila také firma Netflix.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud