Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ligu mistrů už si v České televizi vůbec nepustíte. Od podzimu bude jen na placené O2 TV

Ligu mistrů už si v České televizi vůbec nepustíte. Od podzimu bude jen na placené O2 TV

Zatím se o tom jen špitalo, ale teď už je to hotové. Podle informací deníku Sport si fotbalovou Ligu mistrů v České televizi od podzimu nepustíte, o nejprestižnější klubovou soutěž planety poprvé v historii přijde. Kompletní menu najdete jen na placené O2 TV, která LM vysílá už od roku 2015. Od příští sezony ovládne Ligu mistrů v českých obývacích úplně. Minimálně na tři roky.

Je to jako lavina. Cena za nejluxusnější fotbalové zboží je vyšroubovaná tak vysoko, že na ni veřejnoprávní televize už nedosáhnou. Řeč je třeba o německé ZDF, slovenské RTVS i České televizi. Všechny tyhle stanice se od Ligy mistrů odstřihnou.

Ještě na jaře bude platit současný stav: ČT má každé úterý první volbu (včetně vyřazovací části) a finále vysílá společně s O2 TV. Tenhle model fungoval poslední tři roky, ale od příští sezony, v které si hlavní fázi LM s největší pravděpodobností zahraje i český šampion, bude všechno jinak.

Podle informací Sportu získá O2 TV práva na všechny zápasy Ligy mistrů, včetně čtvrtého předkola a finále. Vysílat má též evropský Superpohár. „Nákup nových vysílacích práv můžeme komentovat až ve chvíli, kdy bude celý proces skutečně dotažen a oficiálně stvrzen podpisy všech zainteresovaných stran,“ vzkázal mluvčí O2 TV David Solnař. Podle zdroje Sportu má televize oznámit velkou novinku už brzy.

ČTĚTE VÍC NA ISPORT.CZ >>>

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ZDE >>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744