Články odjinud

Majitelé Parlamentních listů si koupili Pravdu. Češi ovládli slovenský deník

Majitelé Parlamentních listů si koupili Pravdu. Češi ovládli slovenský deník

Společnost OUR MEDIA Michala Voráčka a Ivo Valenty posílila na Slovensku, stala se majitelem deníku Pravda. Ten se tak stal součástí rodiny dezinformační webů. Skupina OUR MEDIA mimo jiné vlastní české Parlamentnilisty.cz i slovenské Parlamentnelisty.sk. Informuje o tom web Omediach.com.

„Novým vlastníkem společnosti PEREX, která vydává deník Pravda a provozuje webové portály Pravda.sk, Varecha.sk, Birdz.sk, Avizo.sk, Moment.sk, je společnost OUR MEDIA SR. Jejím stoprocentním akcionářem je česká společnost OUR MEDIA, kterou vlastní podnikatel a senátor Ivo Valenta spolu s mediálním magnátem Michalem Voráčkem,“ informuje deník Pravda na svém webu.

List Pravda je podle dřívějšího průzkumu nejčtenějším „názorotvorným“ deníkem na Slovensku. V žebříčku prodeje tištěného vydání novin loni skončila na třetím místě za bulvárním listem Nový čas a podobně zaměřeným deníkem Plus jeden deň. 

Průměrný denní prodej Pravdy v roce 2017 byl 36 277 výtisků.

„Na slovenském trhu vidíme potenciál k rozvoji našich aktivit. Pravda je silná značka a my máme zajímavé projekty a plány,“ uvedl Voráček, který je předsedou představenstva Our Media SR.

Nejvýznamnějším projektem Voráčka a Valenty jsou Parlamentní listy, které analýzy označují za nejvlivnější platformu, přes kterou se šíří dezinformace. Do jejich mediálního portfolia patří několik regionálních televizí v České republice, Regionální televize CZ, televize Praha TV, televize TVS, TV Brno1.

 

Články odjinud