Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Média hrají o přežití, nenechte je zemřít, apelují vydavatelé na europoslance kvůli diktátu Facebooku a Googlu

Přední čeští vydavatelé se obracejí na europoslance kvůli návrhu směrnice o autorském právu na digitálním trhu. V otevřeném dopise, pod kterým je podepsáno 16 členů Unie vydavatelů, na ně apelují, aby podpořili materiál usilující o ochranu novinářů a zpravodajského obsahu před technologickými giganty, jako je Facebook nebo Google, kteří ze zpravodajského obsahu žijí a vydělávají na něm. Vydavatelé proto volají po ochraně a kompenzacích.

„Evropský tisk a evropští novináři nikdy nebyli v tak rozhodujícím okamžiku a vy jste ti, kdo to může změnit,“ stojí v úvodu otevřeného dopisu europoslancům. Podle vydavatelů jsou práva novinářů v on-line prostředí setrvale porušována. Především ze strany monopolních společností Google a Facebook.

„Technologické společnosti zneužívají současné prostředí. Vyvinuly se v moderní mediální domy a staly se agresivní konkurencí pro tradiční média. Žijí z obsahu, který neplatí a za který nesou nulovou odpovědnost. Navíc v Evropské unii ani neplatí daně,“ stojí v textu vydavatelů. Ti žádají ochranu podobnou té, kterou disponují například hudebníci a jejich díla. A také blíže nespecifikované kompenzace.

Podle vydavatelů není překvapením, že duopol Google-Facebook díky výše popsaným výhodám rychle zaujal vůdčí pozici ve světě digitální inzerce. Ve Spojených státech si například ukousl skoro dvě třetiny trhu. „Pro Evropskou unii tuto statistiku neznáme, protože duopol příslušná data nezveřejňuje. To vypovídá hodně o tom, nakolik je transparentní,“ stojí v dopise.

Vydavatelé připomínají lobbistické aktivity zástupců Googlu a Facebooku, které míří i na úředníky a politiky v Bruselu, potažmo v unijních institucích, kde se o nastavení pravidel trhu přímo rozhoduje.

„S ohledem na jejich výsledky je zřejmé, že tyto společnosti nejsou v ohrožení. To ovšem nelze říct o novinářích, kteří požívají nulovou ochranu v on-line prostředí,“ pokračuje apel na poslance. Vydavatelé je žádají, aby schválili návrh včetně klíčových článků 11 a 13, jak navrhuje evropská komise, která si podle signatářů dopisu uvědomuje rizika a snaží se pravidla narovnat.

„Věříme, že si vážíte svobody médií a nenecháte ji pomalu zemřít,“ stojí v závěru dopisu.

Signatáři otevřeného dopisu europoslancům:

PhDr. Libuše Šmuclerová, Czech News Center, a.s.

Ing. Tomáš Tkačík, Ph.D., Business Media CZ, s.r.o.

Jan Mašek, Mladá fronta, a.s.

Petra Fundová, Burda Praha, s.r.o.

Daniel Köppl, Empresa Media, a.s.

Roman Latuske, Economia, a.s.

Ing. Petr Marek, VLTAVA LABE MEDIA, a.s.

RNDr. Jana Pelikánová, IDG Czech Republic, a.s.

Ing. Jan Louka, Czech Press Group, a.s.

Ing. Karin Vedrová, Bauer Media, v.o.s.

Ing. Pavel Pospíšil, Extra Publishing, s.r.o.

Mgr. Romana Černá, Affinity Media, s.r.o.

MSc. a MBA Miloslava Nováková, MAFRA, a.s.

Miloš Štěpař, New look media, s.r.o.

Ing. Jiří Kašpar, JIK-05, spol. s r.o.

Pavel Kvoriak, RF Hobby, spol. s r.o.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1