Neúnavný zastánce brexitu končí. Šéfredaktor Paul Dacre po 26 letech odejde z deníku Daily Mail | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neúnavný zastánce brexitu končí. Šéfredaktor Paul Dacre po 26 letech odejde z deníku Daily Mail

Neúnavný zastánce brexitu končí. Šéfredaktor Paul Dacre po 26 letech odejde z deníku Daily Mail

Po 26 letech ve funkci v listopadu odejde jedna z nejvýraznějších osobností britské žurnalistiky, šéfredaktor bulvárního listu Daily Mail Paul Dacre, který byl nejdéle sloužícím a nejlépe placeným šéfredaktorem britských novin. V posledních letech se Dacre neúnavně zaměřoval na boj za odchod své země z Evropské unie.

Soudce, kteří rozhodli o tom, že o brexitu musí hlasovat parlament, označil deník na titulní stránce za „nepřítele lidu“, připomíná BBC. S podobnou vervou vedl Daily Mail kampaň například za omezení imigrace nebo igelitek.

Britský labouristický poslanec Chris Bryant dnes na svém twitteru napsal, že Dacre měl na britskou společnost naprosto škodlivý vliv. „Šířil paranoiu ohledně migrantů a cizinců, stigmatizoval homosexuály a útočil na lidi, kteří s ním nesouhlasili,“ uvedl Bryant.

Pod Dacreovým vedením vzrostl náklad Daily Mail z 1,68 milionu výtisků denně na 2,5 milionu výtisků v roce 2003. Daily Mail tak předstihl deník Daily Mirror a stal se druhým nejčtenějším listem po The Sun. Náklad Daily Mail poté klesal, ovšem stejný osud potkal i další britské noviny. Dnes se prodá 1,3 milionu exemplářů Daily Mail denně.

Dacre loni na mzdách a bonusech podle výroční zprávy vydavatelství vydělal 2,4 milionu liber (70 milionů korun). Devětašedesátiletý novinář v listopadu zaujme funkci ve vedení vydavatelství Associated Newspapers, pod které Daily Mail spadá. Jeho nástupce má být podle britského tisku oznámen v nejbližších dnech.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.