Články odjinud

Neúnavný zastánce brexitu končí. Šéfredaktor Paul Dacre po 26 letech odejde z deníku Daily Mail

Neúnavný zastánce brexitu končí. Šéfredaktor Paul Dacre po 26 letech odejde z deníku Daily Mail

Po 26 letech ve funkci v listopadu odejde jedna z nejvýraznějších osobností britské žurnalistiky, šéfredaktor bulvárního listu Daily Mail Paul Dacre, který byl nejdéle sloužícím a nejlépe placeným šéfredaktorem britských novin. V posledních letech se Dacre neúnavně zaměřoval na boj za odchod své země z Evropské unie.

Soudce, kteří rozhodli o tom, že o brexitu musí hlasovat parlament, označil deník na titulní stránce za „nepřítele lidu“, připomíná BBC. S podobnou vervou vedl Daily Mail kampaň například za omezení imigrace nebo igelitek.

Britský labouristický poslanec Chris Bryant dnes na svém twitteru napsal, že Dacre měl na britskou společnost naprosto škodlivý vliv. „Šířil paranoiu ohledně migrantů a cizinců, stigmatizoval homosexuály a útočil na lidi, kteří s ním nesouhlasili,“ uvedl Bryant.

Pod Dacreovým vedením vzrostl náklad Daily Mail z 1,68 milionu výtisků denně na 2,5 milionu výtisků v roce 2003. Daily Mail tak předstihl deník Daily Mirror a stal se druhým nejčtenějším listem po The Sun. Náklad Daily Mail poté klesal, ovšem stejný osud potkal i další britské noviny. Dnes se prodá 1,3 milionu exemplářů Daily Mail denně.

Dacre loni na mzdách a bonusech podle výroční zprávy vydavatelství vydělal 2,4 milionu liber (70 milionů korun). Devětašedesátiletý novinář v listopadu zaujme funkci ve vedení vydavatelství Associated Newspapers, pod které Daily Mail spadá. Jeho nástupce má být podle britského tisku oznámen v nejbližších dnech.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud