Osobností roku časopisu Time jsou ženy, které promluvily o sexuálním zneužití a spustily "lavinu" #MeToo | info.cz

Články odjinud

Osobností roku časopisu Time jsou ženy, které promluvily o sexuálním zneužití a spustily "lavinu" #MeToo

Osobností roku časopisu Time jsou všechny ženy, které veřejně promluvily o sexuálním zneužívání a obtěžování. Jejich výpovědi, zejména ty, které viní hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina, spustily lavinu výpovědí na sociálních sítích, pro něž se vžil hashtag #MeToo.

Podle časopisu Time je globálně známý hashtag jenom součástí celého problému obtěžování a zneužívání žen, ale nepokrývá zdaleka celé téma. „Tohle je nejrychlejší sociální změna, kterou jsme v posledních několika dekádách mohli vidět,“ uvedl šéfredaktor Time Edward Felsenthal.

Není to poprvé v historii respektovaného magazínu, kdy nevyhrál jednotlivec. Není to ovšem příliš časté. V roce 2014 si titul vysloužili zdravotníci, kteří bojovali s epidemií Eboly v Africe. V roce 2011 zase zvítězili demonstranti během Arabského jara.

Na druhém místě se za ženami, které prolomily mlčení, umístil americký prezident Donald Trump. Ten už dal najevo nelibost, že nevyhrál. Titul osobnosti roku si ovšem odnesl v loňském roce.

Časopis Time uděluje cenu od roku 1927.

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud