Přelomový rozsudek. YouTube je zodpovědný za svůj obsah, rozhodl rakouský soud | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přelomový rozsudek. YouTube je zodpovědný za svůj obsah, rozhodl rakouský soud

Přelomový rozsudek. YouTube je zodpovědný za svůj obsah, rozhodl rakouský soud

YouTube je odpovědný za svůj obsah. Rozhodl o tom vídeňský soud, který tak dal za pravdu žalobě rakouského komerčního televizního vysílatele Plus 4. Podle soudu YouTube není pouze nestranným zprostředkovatelem videa a má povinnost kontrolovat svůj obsah.

Soud tvrdí, že YouTube roli zprostředkovatele opouští, když odkazuje na jednotlivá videa nebo je třídí do kategorií, doporučuje a monitoruje zájem svých uživatelů. To je přelomový verdikt, jelikož sociální síť o sobě vždy tvrdila, že je pouze prostředníkem, který není zodpovědný za to, co na ni lidé nahrají.

„S tímto rozhodnutím jsme dosáhli milníku ve snaze světových vysílatelů znovu získat svůj obsah a možností využít jej ekonomicky. Média, která sama sebe označují za sociální sítě, musí převzít odpovědnost za obsah, na kterém vydělávají miliony. To je skutečný zvrat,“ domnívá se výkonný ředitel Plus 4 Markus Breitenecker.

Rozhodnutí soudu ještě není konečné. YouTube se proti němu může odvolat. Podle mluvčího videokanálu nyní prozkoumá důvody rozhodnutí. Reagovat může několika způsoby, přičemž nevyloučil ani možnost odvolání.

„YouTube bere ochranu autorských práv velice vážně a poskytuje vlastníkům práv nástroje k ochraně a využití jejich obsahu,“ dodal mluvčí.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.