Švédské rádio hrálo půl hodiny džihádistickou propagandu o ráji a čekajících pannách | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Švédské rádio hrálo půl hodiny džihádistickou propagandu o ráji a čekajících pannách

Švédské rádio hrálo půl hodiny džihádistickou propagandu o ráji a čekajících pannách

Program oblíbené švédské rozhlasové stanice dnes ráno narušilo pirátské vysílání. Z rádia tak půl hodiny zněla píseň s anglickým textem, kterou teroristická skupina Islámský stát (IS) používá k verbování nových členů. Informoval o tom zpravodajský server The Local.

Postiženou je soukromá stanice Mix Megapol, která obvykle hraje hudbu z 80. a 90. let a ze začátku tohoto tisíciletí.

Dnes kolem 08:30 ale posluchači, kteří si stanici naladili v oblasti třetího největší švédského města Malmö, slyšeli tóny písně přesvědčující obyvatele západních zemí, aby se připojili k samozvanému Islámskému státu.

Píseň mimo jiné láká příslibem panen, které na bojovníky po jejich smrti čekají v ráji. Tříminutový song byl přehráván 30 minut.

Společnost Bauer Media, která stanici Mix Megapol provozuje, incident potvrdila. "Případ nahlásíme policii," uvedl v komuniké marketingový ředitel Jakob Gravestam.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.