Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trumpova mediální opora Fox News ztrácí. Její moderátor v primetimu poprvé nebyl nejsledovanější

Trumpova mediální opora Fox News ztrácí. Její moderátor v primetimu poprvé nebyl nejsledovanější

Neobvyklou pozornost amerických médií vyvolalo červencové měsíční hlášení o sledovanosti celostátních televizí, z něhož poprvé od roku 2001 jako osobnost nejsledovanější v hlavním večerním čase vyšel moderátor jiné televize než Fox News. Na první místo se dostala večerní politická show Rachel Maddowové z televize MSNBC. Podle agentury AP za úspěch vděčí své ostré polemice s prezidentem Donaldem Trumpem.

Televize Fox News, která patří tiskovému magnátovi Rupertu Murdochovi, je v údajích o sledovanosti celostátních stanic v USA dlouhodobě nejúspěšnější. Jako poslední ohrozil její dominantní postavení v říjnu 2001 věhlasný moderátor televize CNN Larry King se svou večerní talkshow. Od té doby Fox News údaje o sledovanosti ovládá.

Během loňské volební kampaně i po lednové inauguraci byla pravicově orientovaná televize hlavním mediálním stoupencem Donalda Trumpa.

V celkovém hodnocení si Fox News své postavení udržuje, i když ukazatele se vytrvale zhoršují. Minulý měsíc ji v hlavním večerním času sledovalo průměrně 2,36 milionu diváků, což je pořád nejvíce v USA. Druhou MSNBC sledovalo v průměru 2,13 milionu lidí, CNN necelý milion.

Pokud jde ale o hlavní televizní pořad, porazila Maddowová s přehledem svého konkurenta z Fox News Seana Hannityho. Podle expertů spočívá úspěch MSNBC právě v tom, že politickou talkshow stanice povýšila na páteř svých večerních programů.

Hodnoty o sledovanosti jsou stále příznivější i pro CNN, která ve svém zpravodajství rovněž Trumpa nešetří. Televize dosahuje nejlepších čísel od roku 2008, je zisková a zvyšují se jí příjmy z reklamy. Trump MSNBC, ale hlavně televizi CNN a deník The New York Times, často označuje za hlavní zdroj "falešných zpráv", které o jeho působení v Bílém domě vytvářejí nepravdivý a nepříznivý obraz.

Využívat Donalda Trumpa jako boxovací pytel se v byznysu vyplatí, komentovala výsledky červencového měření agentura AP. Fox News, která naopak Trumpa hájí, od února přišla o půl milionu diváků.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1