V Rusku žádají 14 let vězení pro ukrajinského novináře Suščenka. Ten čelí obvinění ze špionáže | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Rusku žádají 14 let vězení pro ukrajinského novináře Suščenka. Ten čelí obvinění ze špionáže

V Rusku žádají 14 let vězení pro ukrajinského novináře Suščenka. Ten čelí obvinění ze špionáže

Ruská prokuratura dnes navrhla trest 14 let ve vězení pro ukrajinského novináře Romana Suščenka, který v Rusku čelí obvinění ze špionáže. S odvoláním na oznámení obhájce novináře o tom informovala agentura Interfax. Muž obvinění odmítá a označuje ho za provokace.

Suščenko, který pracoval pro ukrajinskou tiskovou agenturu Ukrinform, byl v říjnu 2016 zadržen při údajné špionážní operaci. Novinář je podle ruské tajné služby FSB agentem ukrajinské armádní rozvědky a shromaždoval utajované informace o ruských ozbrojených silách. Suščenko od roku 2010 působil jako zpravodaj ve Francii, v době zatčení byl na dovolené a do Moskvy odcestoval soukromě.

Případ nese označení přísně tajné, a jednání soudu je tak za zavřenými dveřmi. Podle agentury TASS by měl soud vynést rozsudek 4. června. Prokuratura požaduje, aby si novinář odpykal trest v nápravném zařízení s přísným režimem.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.