18letý „bílý blesk“ šokoval svět. Zaběhl stovku jen o 0,4 vteřiny pomaleji, než je Boltův rekord | info.cz

Články odjinud

18letý „bílý blesk“ šokoval svět. Zaběhl stovku jen o 0,4 vteřiny pomaleji, než je Boltův rekord

Pokud někdo předpokládal, že fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt nebude mít nástupce, spletl se. Teprve 18letý Matthew Boling šokoval na studentských závodech v americkém Houstonu, když s přehledem vyhrál běh na 100 metrů v čase 9,98. To je jen o čtyři desetiny pomaleji, než činí současný světový rekord, který drží právě Bolt.

Boling má přezdívku „bílý blesk“, protože je na rozdíl od nejlepších sprinterů světa bílé pleti. Brzy jej budeme moci vidět i na mezinárodní scéně, pokud se mu podaří splnit kvalifikační kritéria na letní olympijské hry, které se budou konat příští rok v Tokiu.  

Otec atletické naděje Mark Boling řekl přítomným reportérům, že synova rychlost není záležitostí mimořádné genetické výbavy, ale něčeho mnohem prozaičtějšího. „On má takové odhodlání pracovat, které dalece převyšuje cokoliv, co jsem viděl u ostatních,“ uvedl. 

Dosavadním juniorským rekordem v běhu na 100 metrů v USA byl čas Trentavise Fridaye, který činí rovných deset vteřin. Nějakou chvíli juniorským rekordem navíc zůstane. Boling měl při svém výkonu nedovolenou podporu větru v zádech 4,2 míle za hodinu, což jeho zápis do sportovních análů zhatilo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud