Alexandrovci nejsou první. Dalších 10 tragických leteckých nehod skvělých hudebníků | info.cz

Články odjinud

Alexandrovci nejsou první. Dalších 10 tragických leteckých nehod skvělých hudebníků

Letecké nehody připravily o život celou řadu skvělých hudebníků. Alexandrovci, kteří dnes zahynuli při pádu letadla u ruského Soči, zdaleka nejsou první. Vůbec nejznámějším hudebníkem, který takto zahynul je pravděpodobně jazzový kapelník Glenn Miller.

15. prosince 1944 - Dopravní letoun s americkým jazzovým kapelníkem a skladatelem Glennem Millerem se ztratil nad kanálem La Manche, když letěl zahrát spojencům do Paříže. Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno.

24. listopadu 1956 - V pouhých 36 letech zahynul při leteckém neštěstí v Paříži italský dirigent Guido Cantelli, který byl týden před neštěstím jmenován hudebním ředitelem proslulé milánské opery La Scala.

3. února 1959 - Při leteckém neštěstí zahynul americký kytarista, zpěvák a jeden z průkopníků rock'n'rollu Buddy Holly. Při něm ve sněhové bouři v Iowě nedaleko Clear Lake kromě Hollyho zahynuli i další dva nadějní muzikanti, Richie Valens a Big Bopper.

10. prosince 1967 - Americký zpěvák Otis Redding, považovaný za nejvlivnějšího soulového umělce 60. let 20. století, zahynul při leteckém neštěstí cestou na koncert, když se letadlo zřítilo do jezera.

19. února 1973 - Při havárii letadla Tu-154 sovětské letecké společnosti Aeroflot při přistávacím manévru na ruzyňském letišti v Praze zahynulo 66 lidí. Mezi těmi, kdo katastrofu nepřežili, byli i muzikanti z kapely zpěvačky Evy Pilarové, kteří se vraceli z úspěšného kubánského turné v Havaně. Zachránil se z nich pouze hudebník Petr Marcol.

20. října 1977 - Při leteckém neštěstí v blízkosti městečka McComb v Mississippi zahynuli tři členové americké hudební skupiny, hrající tzv. jižanský rock, Lynyrd Skynyrd - Ronnie Van Zant, Steve Gaines a Cassie Gaines. Po této tragédii se skupina na deset let odmlčela.

14. ledna 1986 - Francouzský zpěvák Daniel Balavoine, jehož tvorba byla přirovnávána ke skupinám Eurythmics či Depeche Mode, zahynul při nehodě vrtulníku během Rallye Dakar spolu se zakladatelem závodu Thierrym Sabinem.

12. října 1997 - Americký folkový zpěvák a skladatel John Denver zemřel při pilotování letadla Long-EZ, které se zřítilo krátce po startu z letiště Monterey Peninsula v Kalifornii.

25. srpna 2001 - Americká zpěvačka a herečka Aaliyah zemřela krátce po natočení filmu Romeo musí zemřít při havárii letadla. Podle vyšetřování stála za nehodou chyba pilota.

24. listopad 2001 - Americko-německá zpěvačka Melanie Janene Thorntonová zahynula při havárii letadla u švýcarského Bassersdorfu.

25. prosince 2016 - Ruský letoun Tu-154 s 92 lidmi na palubě, včetně 64 členů slavného Alexandrovova armádního souboru písní a tanců, se zřítil do Černého moře krátce po startu z letoviska Soči. Nikdo nepřežil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud