Ameriku svírá strach z shutdownu. Hrozba platební neschopnosti narušila i oslavu Trumpova výročí | info.cz

Články odjinud

Ameriku svírá strach z shutdownu. Hrozba platební neschopnosti narušila i oslavu Trumpova výročí

Hrozba platební neschopnosti americké federální vlády narušila prezidentovi Donaldu Trumpovi oslavu prvního výročí jeho působení v Bílém domě. Trump v sobotu chystá ve své soukromé rezidenci Mar-a-Lago na Floridě večírek, na které je vstupné od 100.000 dolarů (zhruba 2,1 milionu korun). Trump kvůli jednání Kongresu o dalším financování vlády ale odložil cestu na Floridu z dneška na sobotu. Podle agentury Bloomberg zatím není jasné, zda prezident nakonec plány ještě dál nezmění, pokud Senát dnes dodatečné peníze neschválí.

Ve čtvrtek Sněmovna reprezentantů peníze pro vládu odhlasovala, zda tak učiní Senát, kde se republikáni neobejdou bez pomoci demokratů, je ale nejisté. Stejně nejisté je i to, zda Trump v případě platební neschopnosti vlády, která hrozí od půlnoci místního času, svou cestu na Floridu nepřehodnotí.

V sobotu uplyne rok od Trumpova složení prezidentského slibu. Šéf Bílého domu do svého floridského klubu svolal společenskou akci, na kterou nejlevnější lístky stojí 100.000 dolarů. V ceně je i společná fotografie s prezidentem. Na 250.000 dolarů pak přijde místo u stolu s Trumpem; cena je určena pro pár. Vybrané peníze poputují do pokladny Republikánské strany.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud