Bělorusko vyšetřuje žoldnéře podezřelé z účasti na bojích v Donbasu | info.cz

Články odjinud

Bělorusko vyšetřuje žoldnéře podezřelé z účasti na bojích v Donbasu

Bělorusko vyšetřuje přes 700 žoldnéřů podezřelých z účasti v bojích na východě Ukrajiny. Dvěma stům bojovníků byla údajně účast v bojích v Donbasu prokázána, necelá stovka Bělorusů na východě Ukrajiny stále bojuje.

Minsk, který už několik let hostí zatím nepříliš úspěšné diplomatické rozhovory o urovnání donbaské krize, se v konfliktu snaží přísně držet neutrality. Běloruské vedení navzdory komplikacím v obchodních vztazích udržuje těsně spojenecké svazky s Moskvou, neoslabuje ale ani přátelské vztahy s Ukrajinou.

Zpráva ministerstva vnitra výslovně neuvádí, na které straně donbaské fronty podezřelí Bělorusové bojovali. Konstatuje jen, že ze zhruba 90 běloruských občanů, kteří se ozbrojeného konfliktu stále účastní, bojuje kolem 40 na straně ukrajinského ultranacionalistického hnutí Pravý sektor.

Deset Bělorusů je podle ministerstva vnitra za účast v bojích na Ukrajině stíháno, sedm žoldnéřů už bylo odsouzeno.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud