Články odjinud

Bývalí Trumpovi poradci Gates a Manafort byli obviněni z daňových a bankovních podvodů

Bývalí Trumpovi poradci Gates a Manafort byli obviněni z daňových a bankovních podvodů

Paul Manafort, bývalý šéf volebního týmu amerického prezidenta Donalda Trumpa a exporadce Rick Gates byli obviněni z dalších trestných činů. Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který má na starosti i ruskou kauzu, je obvinil mimo jiné z daňového a bankovního podvodu.

Agentura Reuters napsala, že oba muži byli u soudu ve státě Virginie obviněni ze 16 případů daňového podvodu, sedmi případů utajení zahraničních účtů a devíti případů daňového podvodu či spiknutí za účelem daňového podvodu.

Manafort s Gatesem se loni dostali do Muellerova hledáčku kvůli stykům s lidmi kolem proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče svrženého v roce 2014. Manafort působil jako jeho poradce a spolu s Gatesem byl obviněn z toho, že se v USA neregistrovali jako "zahraniční agenti" pracující pro cizí politický subjekt, jak jim to zákon ukládá.

Kromě toho jsou obviněni ze spiknutí za účelem praní špinavých peněz, z křivého svědectví a ze zatajení informací o svých zahraničních bankovních účtech. Oba všechna obvinění odmítají.

 

Články odjinud