Články odjinud

Češka zadržená v Pákistánu za pašování drog zůstává ve vazbě. Soud ji prodloužil o osm dní

Češka zadržená v Pákistánu za pašování drog zůstává ve vazbě. Soud ji prodloužil o osm dní

Pákistánský soud dnes rozhodl o prodloužení vázby pro Češku, kterou tamní úřady zadržely na letišti v Lahauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom místní média. Dosavadní vazební lhůta by dnes vypršela.

Vyšetřování případu pákistánskými celníky podle Valentové nadále pokračuje. "Dokud nebude ukončeno, tak nebude stanoven ani termín soudu, který by měl posuzovat vinu, případně stanovit výši trestu," sdělila Valentová ČTK. Dodala, že soudnímu jednání je vždy přítomen zástupce české diplomacie, který monitoruje, zda jednání probíhá podle mezinárodních standardů.

Podle pákistánského serveru samaa.tv Češka vypověděla, že Pákistán navštívila již v minulosti a také tehdy převážela heroin. Uvedla rovněž, že někdo z jejích přátel se pašováním drog zabývá. Při činu jí prý pomáhali také někteří Pákistánci.

Devět kilogramů heroinu našli celníci u Češky v kufru. Žena dříve prohlašovala, že o předmětech ukrytých v zavazadle věděla, netušila však, že jde o heroin.

Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat dále do Irska.

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle české diplomacie zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud