Chladnokrevné vraždě předcházelo mučení. Dánský konstruktér za smrt novinářky Wallové dostal doživotí | info.cz

Články odjinud

Chladnokrevné vraždě předcházelo mučení. Dánský konstruktér za smrt novinářky Wallové dostal doživotí

Soud v Kodani potrestal doživotním trestem konstruktéra Petera Madsena, který podle verdiktu v ponorce vlastní výroby chladnokrevně zavraždil novinářku Kim Wallovou. Vše podle soudu plánoval a tělo rozřezal na kusy. Pitva mimo jiné odhalila 14 poranění v oblasti genitálií oběti, což podle prokuratury svědčí o sexuální povaze činu. Tribunál v trestem v závěru ostře sledovaného procesu vyhověl návrhu žalobců.

Madsen ženu podle soudu loni v srpnu ve své ponorce mučil a pak ji zavraždil. Konstruktér tvrdí, že žena zemřela na jeho plavidle nešťastnou náhodou a vraždu odmítá. Přiznal nicméně, že se těla následně rozhodl zbavit, rozřezal je a hodil do moře. Ponorku pak nechal záměrně ztroskotat, sám se ale zachránil.

Obžalovaný své výpovědi několikrát změnil a nabídl dohromady tři verze příběhu. Pitva mimo jiné odhalila 14 poranění v oblasti genitálií oběti, což podle prokuratury svědčí o sexuální povaze činu.

Státní zastupitelství dále uvedlo, že Madsen čin chladnokrevně naplánoval; na palubu si mimo jiné vzal nástroje, které s sebou běžně nevozil - pilu, šroubováky a nože. Těmi údajně Wallovou před zavražděním mučil.

Zločinci odsouzení v Dánsku na doživotí si v průměru odsedí ve věznici 16 let, píší tiskové agentury.

Madsen zkonstruoval přibližně čtyřicetitunové a 18 metrů dlouhé plavidlo UC3 Nautilus a vytvořil tak největší amatérsky postavenou ponorku na světě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud