Články odjinud

Dálniční známky 2019: Takto budou vypadat. Ceny zůstávají stejné

Dálniční známky 2019: Takto budou vypadat. Ceny zůstávají stejné

Dálniční známky budou muset řidiči na tuzemských dálnicích vylepit i v roce 2019. Ceny se proti předchozím létům nemění, dominantní barvou roční viněty bude modrá barva, respektive modrý kruh na žlutém pozadí. Jako již tradičně vstoupí roční kupón v platnosti 1. prosince.

Cena dálniční známky pro rok 2019:

  • Roční kupón – 1500 Kč
  • Měsíční kupón – 440 Kč
  • Desetidenní kupón – 310 Kč

Platnost dálniční známky:

  • Roční kupón – 1. prosinec 2018 až 31. leden 2020
  • Měsíční a desetidenní kupón – platnost dle vyznačených polí

Roční kupón pořídíte za 1500 korun, měsíční známka přijde na 440 korun, zatímco desetidenní na 310 korun. Jestliže platnost ročního kupónu je pevně stanovená (když ho koupíte až v březnu, neplatí až do dalšího března), u měsíčního a desetidenního kupónu lze platnost vyznačit podle potřeby.

Grafika známek se pro rok 2019 opět upraví, aby byly lépe rozpoznatelné. Opět nebudou chybět bezpečnostní prvky, aby kupóny byly lépe chráněny proti padělání. Roční známku pro rok 2019 bude tvořit modrý kruh se žlutým pozadím, zatímco měsíční využije motiv zeleného čtverce a desetidenní červeného trojúhelníku.

Výměna poškozené dálniční známky

Pokud vám praskne čelní sklo nebo se známka jakýmkoli způsobem poškodí, případně měníte registrační značku, není třeba kupovat novou. Lze ji vyměnit. Za výměnu, ke které budete potřebovat alespoň fragmenty poškozené známky, kontrolní druhý díl známky s registračním číslem a kopii technického průkazu.

Více si přečtěte na webu Auto.cz>>>

 

 

 

Články odjinud