Další trable pro Krejčíře: Jihoafrická policie má nahrávku jeho rozhovorů s mafiánským bossem | info.cz

Články odjinud

Další trable pro Krejčíře: Jihoafrická policie má nahrávku jeho rozhovorů s mafiánským bossem

Policie Kapského Města tvrdí, že má audionahrávku z loňského září, na níž se Čech Radovan Krejčíř domlouvá o "vyzvednutí dluhu" s místním mafiánským bossem Nafizem Modackem. Podle vyšetřovatelů to dokazuje existenci vztahu mezi oběma muži, napsal jihoafrický server Times LIVE. Krejčíř si v JAR odpykává trest mimo jiné za pokus o vraždu a čelí dalším procesům; zároveň se jeho vydání domáhá Česko, kde byl odsouzen za podvody.

Detektiv Charl Kinnear dnes o nahrávce vypovídal před soudem v Kapském Městě v rámci procesu s Modackem a dalšími čtyřmi osobami, který s Krejčířem bezprostředně nesouvisí. Na záznamu údajně Krejčíř instruuje Modacka ohledně „vyzvednutí dluhu" od manželky zesnulého majitele sítě striptýzových klubů v Johannesburgu Lollyho Jacksona. Mělo jít o částku 12 milionů jihoafrických randů (přes 20 milionů korun), kterou by si pak oba muži rozdělili rovným dílem.

Jackson byl v květnu 2010 zabit a z jeho vraždy byl obžalován Kypřan Jorgos Luka. Ten však u soudu v roce 2015 tvrdil, že provozovatele nočních klubů zastřelil Krejčíř. Prý kvůli podvodu, který Čecha stál 740.000 randů (tehdy skoro dva miliony korun). Krejčíř podíl na Jacksonově smrti popírá. Odsouzen za ni nikdo nebyl, Luka v roce 2015 podlehl rakovině plic.

Krejčíř byl v Jihoafrické republice odsouzen ke 35 letům ve vězení za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos, a nachází se zřejmě v nejlépe střežené věznici v zemi u města Kokstad. Mimo jiné čelí obviněním z pokusu o útěk z vězení a spiknutí, jehož cílem bylo podle obžaloby zavraždit policejního plukovníka Nkosanu Ximbu a právního konzultanta Paula O’Sullivana.

Z České republiky Krejčíř uprchl v roce 2005, když se mu podařilo uniknout policii během domovní prohlídky jeho vily ve středočeských Černošicích. V ČR byl v nepřítomnosti pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5, za což dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka.

Tento měsíc má v JAR pokračovat řízení o Krejčířově extradici do vlasti poté, co na konci loňského roku toto jednání zbrzdila výměna Krejčířových právních zástupců. Krejčíř údajně v prosinci u soudu řekl, že podle výsledku extradičního řízení by mohl být ochoten spolupracovat s jihoafrickou prokuraturou ve dvou procesech vedených v JAR proti jeho osobě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud