Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Do Itálie poprvé přiletěli uprchlíci z libyjských táborů. Jde hlavně o ženy a děti

Do Itálie poprvé přiletěli uprchlíci z libyjských táborů. Jde hlavně o ženy a děti

Itálie dnes uspořádala první letecký transfer uprchlíků z libyjských zadržovacích táborů do Říma. Do země dorazilo prvních 162 lidí, na které se vztahuje právo na azyl. Informovala o tom agentura AP, které připomněla, že Itálie čelí kritice mezinárodních humanitárních organizací za to, že pomáhá libyjským pobřežním hlídkám bránit migrantům v cestě přes moře na člunech.

Italské ministerstvo vnitra uvedlo, že cílem uprchlíků je římská vojenská základna Pratica di Mare. Ministr Marco Minniti a šéf italské biskupské konference kardinál Gualtiero Bassetti událost přivítali.

Úřady uvedly, že uprchlíky jsou ženy, děti a starší lidé, kteří mají nárok na mezinárodní ochranu. Neupřesnily však, ze kterých zemí běženci pocházejí.

Itálie blokování migrantů usilujících o přesun z Afriky do Evropy přes Středozemní moře hájí s poukazem na to, že tím pomáhá zachraňovat životy. Do Itálie letos dorazilo přes moře přibližně 119.000 migrantů - za celý loňský rok jich bylo skoro 180.000. Letos našlo v mořských vlnách smrt přes 3100 lidí.

Leteckou přepravu iniciovaly italské křesťanské organizace, které se již postaraly o vzdušný přesun asi tisícovky uprchlíků, většinou z utečeneckých táborů v Libanonu.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek