Články odjinud

Dočká se syrské peklo úlevy? Rusko slibuje několikahodinová „humanitární“ příměří ve východní Ghútě

Dočká se syrské peklo úlevy? Rusko slibuje několikahodinová „humanitární“ příměří ve východní Ghútě

Rusko bude od úterka dodržovat příměří ve východní Ghútě, a to denně vždy od 9:00 do 14:00 místního času (tedy od 8:00 do 13:00 SEČ). Informovala o tom dnes agentura RIA Novosti s odvoláním na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Podle něj to nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Agentura neuvedla, kolik dní má příměří trvat.

Ke klidu zbraní vyzvala v sobotu v rezoluci Rada bezpečnosti OSN, která žádala, aby se příměří v Sýrii začalo dodržovat bezodkladně a trvalo nejméně 30 dní. Cílem příměří má být podle Rady bezpečnosti právě umožnění humanitární pomoci do obléhaných oblastí a evakuace zraněných a nemocných.

Rezoluce byla přijata zejména v reakci na zintenzivnění bombardování východní Ghúty letadly syrského režimu podporovaného Ruskem. Jen za poslední týden tam zahynulo přes 520 civilistů. Ve východní Ghútě je v obležení vládních jednotek na 400.000 lidí, jimž se nedostává potravin, léků a téměř vyčerpána je už i zdravotní pomoc.

RIA Novosti dnes informovala, že Rusko bude dodržovat příměří ve východní Ghútě od úterka každý den vždy od 9:00 do 14:00 místního času (tedy od 8:00 do 13:00 SEČ). V té době bude otevřen humanitární koridor a civilisté budou moci oblast opustit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud