Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Donald Trump si musel odskočit, Ivanka ho před světovými lídry zastoupila. Delegace absolutně nechápaly

Donald Trump si musel odskočit, Ivanka ho před světovými lídry zastoupila. Delegace absolutně nechápaly

Ivanka Trumpová dnes na chvíli zastoupila svého otce, amerického prezidenta Donalda Trumpa, u stolu hlav států a vlád na summitu skupiny G20 v Hamburku. Velmi nezvyklý krok zdůvodnila podle německých médií americká delegace tím, že Trump musel na chvíli sál opustit.

Pětatřicetiletá Trumpová je sice poradkyní svého otce a patří mezi osoby, kterým americký prezident nejvíce věří, nemá ale žádný oficiální vládní post. Proto byl dnešní krok tak neobvyklý.

Americká strana uvedla, že Ivanka Trumpová už v jednací místnosti byla předtím a za svého otce jen na chvíli zaskočila. „Když ostatní hlavy států nebo šéfové vlád místnost opustí, také je někdo u stolu krátkodobě zastoupí,“ uvedl člen americké delegace.

V Hamburku dnes druhým a závěrečným dnem pokračuje vrcholná schůzka zástupců velkých světových ekonomik G20. Jednání provázejí násilné protesty v ulicích města.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1