Drsný úder šéfporadce tureckého prezidenta kvůli Muslimovi: „Česko neexistuje, vlastní ho Němci“ | info.cz

Články odjinud

Drsný úder šéfporadce tureckého prezidenta kvůli Muslimovi: „Česko neexistuje, vlastní ho Němci“

Šéfporadce tureckého prezidenta Yigit Bulut ostře zkritizoval rozhodnutí českého soudu neuvalit vazbu na kurdského politika Sáliha Muslima, jehož Turecko považuje za teroristu. V rozhovoru pro tureckou televizi TRT označil Českou republiku za de facto protektorát Německa. 

Propuštění předního kurdského politika se v Ankaře nesetkalo s pochopením. Rozhodnutí českého soudu zkritizovali přední turečtí představitelé a v rozhovoru pro INFO.cz i turecký velvyslanec v ČR Ahmet Necati Bigali. Vůbec nejdrsnější výroky na adresu Česka předvedl šéfporadce tureckého prezidenta Yigit Bulut.

Bulut v rozhovoru pro televizi TRT uvedl, že Česká republika neexistuje a tudíž její rozhodnutí nemá žádnou váhu. „Podle toho, komu patří banky, firmy, továrny, je jasné, že Česko neexistuje. Vlastní ho Němci a ti rozhodli,“ řekl šéfporadce tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Bulut také řekl, že po rozpadu Československa zůstali skuteční muži na Slovensku. To se dle něho kvalitativně liší od Česka. „Lidé tam jsou jiní, dobří,“ myslí si.

Kritika šéfporadce tureckého prezidenta přichází krátce poté, co pražský městský soud propustil na svobodu kurdského politika Sáliha Muslima, kterého česká policie v sobotu zadržela na základě zatykače vydaného Ankarou. Turecko rozhodnutí zkritizovalo, do Prahy poslalo diplomatickou nótu. Podle tureckých představitelů Česko podporuje terorismus a porušilo mezinárodní závazky.  

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud