Články odjinud

Dvojčata, která se soudila s šéfem Facebooku, mohou být brzy bohatší než on. Na bitcoinu vydělali už miliardu dolarů

Dvojčata, která se soudila s šéfem Facebooku, mohou být brzy bohatší než on. Na bitcoinu vydělali už miliardu dolarů

Bratři Winklevossovi, kteří před lety vyhráli spor se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem, se mohou těšit z dalšího velkého úspěchu. Předpokládá se, že jsou prvními veřejnými osobami, jejichž investice do bitcoinu dosáhla 1 miliardy dolarů. 

Dvojčata Cameron a Tyler Winklevossovi vstoupila do povědomí veřejnosti zejména díky filmu The Social Network, ve kterém bylo ukázáno, že se nápad se sociální sítí Facebook nezrodil v hlavě Marka Zuckerberga. Winklevossovi se se Zuckerbergem tehdy soudili a nakonec po vyhraném sporu získali 65 milionů dolarů. Už tenkrát dokázali, že mají ostré lokty a také dobré nápady.

Získané peníze se absolventi Harvardovy univerzity rozhodli investovat, což se vyplatilo. V roce 2013 vsadili 11 milionů dolarů právě do kybernetické měny bitcoin. Podle odhadů má jejich jmění nyní dosahovat hodnoty více než 1 miliardy dolarů, vlastnit mají totiž asi 100 tisíc BTC, přičemž cena za jeden bitcoin je v současnosti kolem 11 600 dolarů. Informoval o tom portál The Independent. 

V loňském roce bratři zahájili digitální směnný systém Gemini, který investorům umožňuje nakupovat a prodávat bitcoin. Přestože nárůst hodnoty bitcoinu nyní učinil milionáře z mnoha jeho ručitelů, vypadá to, že bratři Winklevossovi jsou prvními veřejnými osobami, které mohly spatřit, že jejich investice dosáhla 1 miliardy dolarů.  

Během minulého týdne zažila digitální měna velké výkyvy. Poté, co 29. listopadu vzrostl bitcoin na 11 000 dolarů, následně klesl na necelých 9 000 dolarů. O víkendu se však zase vzchopil. V neděli v noci zaznamenal rekordní hodnotu ve výši 11 831 dolarů, pak klesl a následně se v pondělí ráno zase stabilizoval. Nyní je jeho hodnota kolem 11 600 dolarů.

Jak upozorňuje portál E15.cz, pokud by cena bitcoinu ještě vrostla o další desetinásobek či dokonce stonásobek, Cameron a Tyler Winklevossovi by mohli být bohatší než samotný Mark Zuckerberg, jehož jmění se odhaduje na přibližně 74,2 miliardy dolarů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud