Dvojí život rodiny, kde bylo týráno 13 dětí. Na fotkách se usmívají, doma měly peklo | info.cz

Články odjinud

Dvojí život rodiny, kde bylo týráno 13 dětí. Na fotkách se usmívají, doma měly peklo

Spojenými státy otřásá případ brutálního týrání 13 sourozenců, které ve zbídačeném stavu přežívali v malém městě na jihu Kalifornie. Otřesné zacházení mají na svědomí jejich rodiče, kteří jim nedávali najíst a děti také poutali řetězy k postelím. Zatímco za zdmi domu děti zažívaly peklo, na sociálních sítích rodina vypadala téměř ideálně. Na fotkách z oslav nebo při návštěvě Disneylandu se všechny děti usmívají. 

Podivným znamením, že v rodině není něco v pořádku, jsou však záběry ze společných výletů a akcí strávených mimo domov. Pokaždé, když rodiče vypravili své potomky ven, byly všechny děti navlečené do stejného oblečení a často měly i stejné účesy.

Na jedné z fotek má celá rodina například modré džíny a červené tričko s bílo-černým nápisem, kterým rodiče všech třináct dětí očíslovali podle jejich stáří od jedničky po třináctku. Na další jsou zas dívky oblečené ve stejných fialových šatech, zatímco chlapci v černém obleku a bílé košili s fialovou kravatou. „Když šli ven, všichni se oblékli stejně,“ řekla pro americkou televizi CNN babička týraných dětí Betty Turpinová, podle které měl mít stejnokroj „ochranné důvody“.

Když se podle ní rodina vydala mimo domov, děti se seřadily podle věku do řady, kterou z každé strany uzavíral jeden z rodičů. „Bylo tak jednodušší s dětmi držet krok,“ říká jejich babička s tím, že se rodiče snažili své děti chránit. To, co spatřili policisté v jejich domě asi 110 kilometrů od Los Angels, tomu ale vůbec nenasvědčuje.

Otřesný případ vyšel najevo poté, co se sedmnáctiletá dcera dostala z domu ven a zavolala policii, které řekla, že je spolu s bratry a sestrami držena v zajetí. Když policisté vešli dovnitř, zůstali v šoku. V domě nalezli dalších 12 sourozenců ve věku od dvou do 29 let, kteří byli špinaví a podvyživení – přestože bylo sedm z nich už v dospělém věku, kvůli svému zbídačenému stavu na to vůbec nevypadali a někteří byli dokonce připoutáni řetězem k posteli.

Jejich rodiče – sedmapadesátiletého Davida Turpina a jeho o osm let mladší manželku Louise Annu – policie okamžitě odvezla do vazby s možností kauce devět milionů dolarů (téměř 188 milionů korun). Hrozí jim obvinění z týrání a ohrožování dítěte, před soudem by měli stanout ve čtvrtek.

Stejně jako policisté zůstali v šoku i mnozí sousedé, kteří často ani nevěděli, že pár měl nějaké děti.  „Neměl jsem ani ponětí, co se tam děje,“ řekl Andrew Santillan, který žije poblíž. Někteří sousedé sice zaregistrovali, že v domě žije velká rodina, děti ale viděli jen zřídka – ve stejnou dobu šly starší děti pracovat na zahradu a pak se zase hromadně vrátily dovnitř.

Že byl pobyt dětí venku velmi omezený, dokazují i slova dalšího ze sousedů, podle kterého byly tak „bledé, jako by ani neviděly slunce“. Do školy nechodily – podle údajů kalifornského ministerstva školství byla na adrese domu Turpinových registrována soukromá škola, jejímž ředitelem byl právě otec dětí.

Jejich babička přesto tvrdí, že její syn s manželkou nedělali nic špatného. „Je to velice slušná rodina,“ řekla pro CNN Betty Turpinová. Ničeho podezřelého si nevšiml ani advokát Ivan Tarhan, který se zabýval oddlužením rodičů poté, co v roce 2011 zažádali o bankrot. Podle něj mluvili David a Louise s dětmi „velmi láskyplně“ a dokonce mu ukazovali i fotky z Disneylandu. 

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud