Francie: Rusko o útoku vědělo, varovali jsme je předem. Operace byla legitimní a přiměřená | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Francie: Rusko o útoku vědělo, varovali jsme je předem. Operace byla legitimní a přiměřená

Francie: Rusko o útoku vědělo, varovali jsme je předem. Operace byla legitimní a přiměřená

Rusko předem dostalo zprávu o raketovém útoku Spojených států, Británie a Francie na Sýrii. Řekla to dnes na tiskové konferenci francouzská ministryně obrany Florence Parlyová. Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian uvedl, že operace byla legitimní, přiměřená a omezená. Podle britského ministra obrany Gavina Williamsona byly údery „vysoce úspěšné“.

„Nehledáme konfrontaci a odmítáme logiku eskalace, proto jsme spolu s našimi spojenci zajistili, aby Rusové dostali varování předem,“ sdělila Parlyová.

Podle Parlyové se na útoku podílely vojenské lodě ve Středozemním moři a také letadla, která vzlétla z francouzských základen.

Britský ministr obrany Williamson rozhlasové stanici LBC řekl, že raketový útok už skončil a že měl významný dopad na to, co bude Sýrie v budoucnu schopna podnikat. Údery popsal jako „vysoce úspěšné“ a vyzval Rusko, aby využilo svého vlivu na Damašek a pokusilo se přispět k ukončení konfliktu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.