Články odjinud

GALERIE: Návštěvníci mohou v Luxoru opět vidět Tutanchamona. Rekonstrukce faraonovy hrobky trvala devět let

GALERIE: Návštěvníci mohou v Luxoru opět vidět Tutanchamona. Rekonstrukce faraonovy hrobky trvala devět let

Nově zrestaurovaná hrobka patrně nejznámějšího egyptského faraona Tutanchamona byla po devíti letech opět otevřena pro veřejnost. V interiéru byly opraveny škrábance na malbách, které prý způsobili návštěvníci. Obrazy utrpěly i vlhkostí, prachem a oxidem uhličitým, který se tu kvůli špatnému oběhu vzduchu hromadil. Tutanchamon vládl mezi roky 1332 až 1323 před n. l. Jeho hrobku na břehu Nilu v Údolí králů – tedy Luxoru – objevil v roce 1922 takřka neporušenou anglický archeolog Howard Carter.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud