Hrozba amerického útoku: Syřané začali vyklízet letiště a letecké základny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrozba amerického útoku: Syřané začali vyklízet letiště a letecké základny

Hrozba amerického útoku: Syřané začali vyklízet letiště a letecké základny

Syrské vládní síly vyklízejí hlavní letiště a vojenské letecké základny v přípravě na případný americký útok. Oznámila to dnes v Londýně exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Raketovým útokem dnes pohrozil Bílý dům v reakci na údajné použití chemických zbraní syrskou armádou.

Syrské velení se podle agentury AP k informaci SOHR nevyjádřilo. Ministerstvo zahraničí v Damašku dnes v prohlášení označilo americké hrozby za bezohlednost a za důkaz o nedostatku "rozumu a logiky". Ministerstvo uvedlo, že "není překvapeno bezohlednou eskalací zaviněnou režimem Spojených států, který sponzoroval a dál sponzoruje teroristy v Sýrii".

Podle Damašku je obviňování z použití chemických zbraní průhlednou záminkou a má se stát "chatrným a neopodstatněným" ospravedlněním útoku na Sýrii. "Mají-li hrozby USA a jejich spojenců zastavit syrský boj proti terorismu, pak jsou takové naděje klamné," zdůraznilo ministerstvo zahraničí.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.