Hrozba islámského terorismu tu nebude věčně, věří Merkelová | info.cz

Články odjinud

Hrozba islámského terorismu tu nebude věčně, věří Merkelová

Islámský terorismus mění naši společnost, jednoho dne ale i tato hrozba přejde, je přesvědčena německá kancléřka Angela Merkelová (CDU). Šéfka německé vlády to dnes řekla v živě vysílaném rozhovoru s časopisem Brigitte.

„Samozřejmě to mění společnost. Když nastupujete do letadla, tak víte, co to znamená, že si s sebou nemůžete vzít láhev s pitím, že existuje více bezpečnostních opatření,“ poznamenala Merkelová. Zároveň vyjádřila přesvědčení, že si lidé zatím na teroristické útoky, kterých Evropa v posledních měsících zažila několik, nezvykají, ale jsou odhodlaní nenechat si vzít svůj styl života.

„Ve spolkové republice jsme dříve měli terorismus RAF (Frakce Rudé armády), tedy zcela jiný terorismus, teď máme islamistický terorismus, který pro nás představuje velkou výzvu,“ podotkla kancléřka. Věří, že i současná vlna terorismu jednou pomine, i když s náboženským extremismem budeme muset ještě nějakou dobu žít. „Ne za půl roku. Ale stejně tak jako tu jednoho dne nebyl terorismus RAF, věřím, že tu jednoho dne nebude islamistický terorismus,“ uvedla.

Německo loni zasáhlo několik islamistických teroristických útoků. Nejhorším byl prosincový útok na vánoční trh v Berlíně, který si vyžádal 12 obětí a desítky zraněných.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud