Hrozivý útok kyselinou na tříletého chlapce: Polili ho, když byl v kočárku. „Co to provedli mému děťátku!“ křičela matka | info.cz

Články odjinud

Hrozivý útok kyselinou na tříletého chlapce: Polili ho, když byl v kočárku. „Co to provedli mému děťátku!“ křičela matka

Britká policie zatkla v souvislosti se sobotním útokem kyselinou na tříletého chlapce tři muže, které zachytily kamery v supermarketu ve Worchesteru, kde k napadení došlo. Dítě skončilo s poleptanou rukou a obličejem v péči lékařů. Ohledně motivů brutálního útoku stále není jasno.

Policie podle BBC zatkla muže ve věku 22, 25 a 26 let. Zadržet se je dle britských médií podařilo v Londýně. Policie je podezřívá ze spoluúčasti na útoku, který kvalifikuje jako těžké ublížení na zdraví. 39letý muž, kterého vyšetřovatelé zadrželi už o víkendu, zůstává i nadále v policejní vazbě.

Ohledně toho, jak se incident odehrál, stále není jasno, přesto se na veřejnost dostávají další detaily. V době, kdy na chlapce útočníci záměrně vylili nebo stříkli kyselinu, byl v supermarketu spolu s rodiči a seděl zřejmě v kočárku. „Co to provedli mému děťátku,“ vykřikla zděšená matka. 

Chlapec utrpěl vážné popáleniny v oblasti rukou a obličeje, lékaři ho už ale propustili do domácího ošetření. Zatím není jasné, zda si odnese trvalé následky, popřípadě jak velké budou.

Policie mezitím pokračuje ve vyšetřování. „Chceme poděkovat všem, kteří nám poskytli potřebné informace. Ty nám pomáhají v utváření obrázku o celém incidentu,“ uvedl inspektor Tony Garner.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud