Hrozivý útok kyselinou na tříletého chlapce: Polili ho, když byl v kočárku. „Co to provedli mému děťátku!“ křičela matka | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrozivý útok kyselinou na tříletého chlapce: Polili ho, když byl v kočárku. „Co to provedli mému děťátku!“ křičela matka

Hrozivý útok kyselinou na tříletého chlapce: Polili ho, když byl v kočárku. „Co to provedli mému děťátku!“ křičela matka

Britká policie zatkla v souvislosti se sobotním útokem kyselinou na tříletého chlapce tři muže, které zachytily kamery v supermarketu ve Worchesteru, kde k napadení došlo. Dítě skončilo s poleptanou rukou a obličejem v péči lékařů. Ohledně motivů brutálního útoku stále není jasno.

Policie podle BBC zatkla muže ve věku 22, 25 a 26 let. Zadržet se je dle britských médií podařilo v Londýně. Policie je podezřívá ze spoluúčasti na útoku, který kvalifikuje jako těžké ublížení na zdraví. 39letý muž, kterého vyšetřovatelé zadrželi už o víkendu, zůstává i nadále v policejní vazbě.

Ohledně toho, jak se incident odehrál, stále není jasno, přesto se na veřejnost dostávají další detaily. V době, kdy na chlapce útočníci záměrně vylili nebo stříkli kyselinu, byl v supermarketu spolu s rodiči a seděl zřejmě v kočárku. „Co to provedli mému děťátku,“ vykřikla zděšená matka. 

Chlapec utrpěl vážné popáleniny v oblasti rukou a obličeje, lékaři ho už ale propustili do domácího ošetření. Zatím není jasné, zda si odnese trvalé následky, popřípadě jak velké budou.

Policie mezitím pokračuje ve vyšetřování. „Chceme poděkovat všem, kteří nám poskytli potřebné informace. Ty nám pomáhají v utváření obrázku o celém incidentu,“ uvedl inspektor Tony Garner.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.