Innsbruck jako Kolín? Stále více žen si stěžuje na silvestrovské sexuální násilí | info.cz

Články odjinud

Innsbruck jako Kolín? Stále více žen si stěžuje na silvestrovské sexuální násilí

Pár dní se mohlo zdát, že se letošní oslavy Silvestra obešly bez hromadných sexuálně motivovaných útoků na ženy, ke kterým došlo před rokem v Kolíně nad Rýnem. Nyní se situace začíná měnit, v srdci Tyrolska hlásí stále více žen a dívek obtěžování.

Na policejní služebny v severotyrolském Innsbrucku našly od začátku roku cestu téměř dvě desítky žen a dívek. Se silvestrovskou nocí mají spojené traumatizující zážitky, kdy se staly na veřejných prostranstvích terčem sexuálně motivovaných útoků.

Podle rakouského deníku Krone Zeitung je pravděpodobné, že se mohlo jednat o pěti až šestičlennou skupinu pachatelů, útoky se odehrály mezi půl dvanáctou hodinou večerní a půl druhou ráno v okolí hlavního náměstí Marktplatz.

Další žena hlásila napadení o půl třetí ráno na toaletě v restauračním zařízení v centru Innsbrucku. Do umývárny za ní přišel krátkovlasý muž s plnovousem, který ji osahával a utekl až poté, co do místnosti přišel další muž napadené pomoci. Úřady nevylučují, že se jednalo o cizince.

Skupinu útočníků z náměstí a jeho okolí popisují všechny napadené, z nichž některým bylo jen sedmnáct let, stejně. Mělo se jednat o muže ve věku kolem třiceti let s jižanským vzezřením, část z nich měla plnovousy a jeden pak vyražený zub. Některé ženy se pokusily útočníky vyfotografovat, s ohledem na denní dobu jsou ovšem snímky značně nekvalitní.

Informace o obtěžování a sexuálních útocích o silvestrovské noci přicházejí i z dalších míst v Rakousku. Ve Vídni se na policii obrátily tři ženy, v Salzburgu čtyři, jedna postižená pak pochází ze Štýrského Hradce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud