Internetoví trollové jsou sadisté a psychopati, odhalila studie. Manipulovat lidmi můžou i v reálu | info.cz

Články odjinud

Internetoví trollové jsou sadisté a psychopati, odhalila studie. Manipulovat lidmi můžou i v reálu

Nejlépe uděláte, když je budete ignorovat. Internetové trolly živí zájem o jejich projevy. Skupina vědců se o ně zajímala také. Ale neodpovídala jim v diskusích, podívala se na jejich chování. Zjistila například, že mohou mít sklony k sadismu.

Studie předpokládala, že chování internetových trollů má psychologické příčiny. Vědci z australské Federation University v práci publikované v časopise Science Direct zkoumali jejich sklony k psychopatii, sadismu a na druhé straně hladinu empatie.

Zatímco u prvních dvou naměřily zvýšené hodnoty, empatii měli trollové naopak nízkou. Typické rysy internetových trollů se projevovaly i v jejich běžném chování. Jen velice málo projevovali například soucit.

Vědci testovali 415 lidí. Z nich bylo 36 procent mužů, 63 procent žen a jedno procento účastníků se přihlásilo k jinému pohlaví. Průměrný věk testovaných byl lehce nad 23 lety. Výsledky ukázaly, že větší sklony k trollingu mají muži. U nich také je vyšší míra sadismu a psychopatie.

Studie také odhalila, že trollové nejsou nebezpeční jen v online světě. Schopnost manipulovat okolím si přenáší i do reálného života. Jejich blízcí by se tak měli mít na pozoru. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud