Islámský stát zaútočil na vojenskou akademii v Kábulu. Ve stejné vraždil i v říjnu | info.cz

Články odjinud

Islámský stát zaútočil na vojenskou akademii v Kábulu. Ve stejné vraždil i v říjnu

Nejméně pět vojáků zahynulo a dalších deset utrpělo zranění při útoku skupinky pěti povstalců na jednotku afghánské armády střežící vojenskou akademii v Kábulu. Čtyři útočníci jsou mrtví a jeden byl zadržen. Uvedly to agentury AP a AFP s odvoláním na armádu a ministerstvo obrany. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Na hlídku u vojenské akademie nejdříve zaútočili dva sebevražední atentátníci, načež vypukla přestřelka, řekl podle AFP mluvčí afghánského ministerstva obrany Daulát Vazírí. V boji pak podle něj byli zabiti další dva útočníci a jednoho vojáci zajali.

Podle svědků boje začaly kolem čtvrté hodiny ranní místního času (00:30 SEČ) a pokračovaly i s východem slunce. „Útok skončil," oznámil už ale o několik hodin později generál Vazírí. Dodal, že vojáci u zlikvidované skupinky zajistili ruční granátomet, dvě útočné pušky a vestu s výbušninami.

Akademie Maršála Fahima se nachází na západním okraji Kábulu a podle deníku The Guardian jde o silně střežený objekt. Nejmenovaný armádní činitel řekl agentuře AFP, že útočníkům se nejspíše nepodařilo proniknout dovnitř. Areál se stal terčem útoku už loni v říjnu, kdy sebevražedný atentátník zabil 15 mladých rekrutů.

Incident je již třetím útokem v hlavním městě Afghánistánu za posledních deset dní po dvou bombových útocích, které si dohromady vyžádaly přes 120 mrtvých. K těm se přihlásilo radikální hnutí Tálibán. K dnešní akci se prostřednictvím propagandistické agentury Amak přihlásil IS.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud