Jako z Hollywoodu: Trump dal Kimovi bombastický trailer. Staví se do role spasitele, který nosí světlo a naději | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jako z Hollywoodu: Trump dal Kimovi bombastický trailer. Staví se do role spasitele, který nosí světlo a naději

Jako z Hollywoodu: Trump dal Kimovi bombastický trailer. Staví se do role spasitele, který nosí světlo a naději

Americký prezident Donald Trump dal na summitu v Singapuru severokorejskému lídrovi Kim Čong-unovi netradiční dárek. Prezentoval mu video, které by mohlo být trailerem k akčnímu filmu. Hluboký hlas v něm na historických záběrech Západu a KLDR popisuje, že jen hrstka vyvolených dokáže přepsat dějiny a přinést světlo do tmy, v tu chvíli je na videu americký prezident Donald Trumo. „ Je to nový příběh, nový začátek. Mír, dva muži, dva vládci, jeden osud," poutá na budoucí vztah Kima a Trumpa ukázka. Celé video v originále si můžete pustit níže.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.