Jeden z Afghánců deportovaných z Německa spáchal sebevraždu, bylo mu 23 let | info.cz

Články odjinud

Jeden z Afghánců deportovaných z Německa spáchal sebevraždu, bylo mu 23 let

Sebevraždu spáchal jeden ze skupiny 69 Afghánců, které do jejich vlasti minulý týden deportovalo Německo. Oznámilo to dnes s odvoláním na afghánské úřady německé ministerstvo vnitra. Šéf resortu Horst Seehofer si přitom ještě v úterý pochvaloval, že 69 Afghánců bylo vyhoštěno v den jeho 69 narozenin.

Seehofer, jenž ve vládě kancléřky Angely Merkelové prosazuje tvrdší kontrolu migrace, je obhájcem deportací Afghánců, kteří neuspěli s žádostí o azyl. V Německu přitom jde o kontroverzní záležitost, protože Afghánistán je stále neklidná země.

„Obdrželi jsme dnes ráno od afghánských úřadů potvrzení, že jeden z pasažérů repatriačního letu byl nalezen mrtvý v kábulské ubytovně,“ uvedl mluvčí německého ministerstva vnitra na pravidelné tiskové konferenci. „Podle afghánských úřadů šlo o sebevraždu,“ dodal mluvčí.

Seehofer v úterý o zatím poslední deportaci vtipkoval při prezentaci svého plánu na omezení migrace. „Zrovna na mé 69. narozeniny bylo 69 osob - to jsem si neobjednal - přepraveno zpátky do Afghánistánu,“ prohlásil německý ministr vnitra.

Podle informací agentury DPA si vzal život 23letý Afghánec, který žil v Německu osm let a byl tam pravomocně odsouzen za krádež a ublížení na těle.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud