Kimovy jaderné zbraně nenechávají chladnými ani Rusko. Lavrov míří do KLDR | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kimovy jaderné zbraně nenechávají chladnými ani Rusko. Lavrov míří do KLDR

Kimovy jaderné zbraně nenechávají chladnými ani Rusko. Lavrov míří do KLDR

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov navštíví ve čtvrtek Severní Koreu a bude jednat se svým protějškem Ri Jong-hoem o situaci na Korejském poloostrově.

Návštěvu avizovala Moskva již minulý týden, ale bez upřesnění data. „Oficiální návštěva ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova se uskuteční 31. května,“ sdělilo dnes ministerstvo. Podle něj bude tématem jednání severokorejský jaderný zbrojní program a spolupráce mezi oběma zeměmi.

Lavrov se vydá na cestu do KLDR v době, kdy se Spojené státy a Severní Korea připravují na možný summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a vůdce KLDR Kim Čong-una, který by se mohl konat příští měsíc v Singapuru.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.