Články odjinud

Klid zbraní se nekoná: Tálibán vypálil rakety na prezidentský palác v Aghánistánu, nikdo není zraněný

Klid zbraní se nekoná: Tálibán vypálil rakety na prezidentský palác v Aghánistánu, nikdo není zraněný

Islamistické hnutí Tálibán dnes směrem k prezidentskému paláci v afghánské metropoli Kábul odpálilo několik střel. Stalo se tak ve chvíli, kdy prezident Ašraf Ghaní pronášel slavnostní projev. Podle agentury AP nebyl při incidentu nikdo zraněn. Agentura Reuters mezitím napsala, že o případných obětech zatím nejsou žádné informace.

Když prezident Ghání výbuch slyšel, svůj připravený projev na počest muslimského svátku obětí přerušil a řekl: "Pokud si myslí, že rakety Afghánce zastaví, mýlí se".

První raketa podle policie dopadla v blízkosti prezidentského paláce, druhá u budovy NATO a další u americké ambasády. Nikdo podle bezpečnostních složek nebyl zraněn.

Afghánská policie obklíčila budovu, ze které byly podle ní střely odpáleny a armádní letoun budovu bombardoval a zničil.

Nejmenovaný bezpečnostní zdroj dříve v rozhovoru s agenturou Reuters uvedl, že výbuchy způsobily střely odpálené z oblasti, která se nachází mimo hlavní město.

Islamistické hnutí Tálibán v pondělí odmítlo přistoupit na klid zbraní navrhovaný vládou a pohrozilo dalšími útoky na vládu a její zahraniční spojence.

 

Články odjinud