Konec dohadům. Merkelová se Světového ekonomického fóra v Davosu zúčastní | info.cz

Články odjinud

Konec dohadům. Merkelová se Světového ekonomického fóra v Davosu zúčastní

Angela Merkelová se zúčastní Světového ekonomického fóra, které se bude konat příští týden ve švýcarském Davosu. Její účast dosud nebyla jistá. S odvoláním na mluvčího německé vlády ji v pátek potvrdily světové agentury. Do švýcarského horského střediska příští týden dorazí mimo jiné i americký prezident Donald Trump či český premiér Andrej Babiš.

Merkelová do Davosu zavítá ve středu, kdy se bude ekonomické fórum věnovat Evropě. Kancléřka pronese podle mluvčího Steffena Seiberta projev a zúčastní se i několika dvoustranných jednání. S kým se setká, ale mluvčí neuvedl. Ještě ve středu by se měla předsedkyně německé vlády vrátit zpět do Berlína.

Jisté je, že se kancléřka v Davosu nesetká s americkým prezidentem Donaldem Trupem, který svůj projev přednese až na závěr fóra v pátek. Teoreticky by se mohla potkat s českým premiérem, který bude ve švýcarském horském středisku ve středu a ve čtvrtek.

Účast kancléřky na ekonomickém fóru nebyla dosud jistá, mimo jiné i kvůli složitým vyjednáváním o budoucí vládě, které v Německu vede. Už dříve účast kromě Trumpa potvrdili například francouzský prezident Emmanuel Macron či britská premiérka Theresa Mayová. Ruský prezident Vladimir Putin se letos fóra nezúčastní.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Každoroční setkání elit politického a ekonomického světa začne 23. a skončí 26. ledna. Letošními hlavními tématy budou mezinárodní bezpečnost, životní prostředí a globální hospodářství.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud