Kruté důsledky globálního oteplování. Fotograf natočil ledního medvěda, který umíral hlady | info.cz

Články odjinud

Kruté důsledky globálního oteplování. Fotograf natočil ledního medvěda, který umíral hlady

Kruté důsledky globálního oteplování. Fotograf natočil ledního medvěda, který umíral hlady
 

Fotograf National Geographic Paul Nicklen zachytil na jednom z kanadských ostrovů vyhladovělého ledního medvěda, který se prochází po vysušené půdě a zoufale hledá potravu. Nicklen video považuje za důkazem, jak globální oteplování ničí divokou přírodu. 

Baffinovův ostrov je jedním z kanadských arktických ostrovů, i když to tak už bohužel nevypadá. Na Nicklenových záběrech není po sněhu ani památky a půda je velmi suchá.

Fotograf na sociálních sítích popsal, že když medvěda se svou skupinou filmoval, všem se kutálely po tvářích slzy. Na záběrech je vidět, jak se vychrtlý lední medvěd toulá vysušenou krajinou a hledá potravu. Když nic nenachází, sejde až dolů do údolí a hledá potravu v odpadkovém koši. Ani tam ale nenajde nic pořádného, z čeho by se doopravdy najedl, a tak si po pár přežvýkáních vyčerpaný lehne na zem. Tělo má tak vychrtlé, že se mu pod kůží rýsují kosti.

My entire @Sea_Legacy team was pushing through their tears and emotions while documenting this dying polar bear. It’s a soul-crushing scene that still haunts me, but I know we need to share both the beautiful and the heartbreaking if we are going to break down the walls of apathy. This is what starvation looks like. The muscles atrophy. No energy. It’s a slow, painful death. When scientists say polar bears will be extinct in the next 100 years, I think of the global population of 25,000 bears dying in this manner. There is no band aid solution. There was no saving this individual bear. People think that we can put platforms in the ocean or we can feed the odd starving bear. The simple truth is this—if the Earth continues to warm, we will lose bears and entire polar ecosystems. This large male bear was not old, and he certainly died within hours or days of this moment. But there are solutions. We must reduce our carbon footprint, eat the right food, stop cutting down our forests, and begin putting the Earth—our home—first. Please join us at @sea_legacy as we search for and implement solutions for the oceans and the animals that rely on them—including us humans. Thank you your support in keeping my @sea_legacy team in the field. With @CristinaMittermeier #turningthetide with @Sea_Legacy #bethechange #nature #naturelovers This video is exclusively managed by Caters News. To license or use in a commercial player please contact info@catersnews.com or call +44 121 616 1100 / +1 646 380 1615”

Příspěvek sdílený Paul Nicklen (@paulnicklen),Pro 5, 2017 v 8:52 PST

Medvěd s největší pravděpodobností zemřel nedlouho po filmování a nebylo nic, co pro něj mohl Nicklen udělat, aby ho zachránil. Krmení divokých ledních medvědů je v Kanadě nezákonné a i kdyby tomu tak nebylo, nakrmení medvěda by akorát prodloužilo jeho trápení, popsal Nicklen na Instagramu. Podle něj lední medvědi vyhynou právě tímto strašným způsobem. „Jednoduchá pravda je tato – pokud se Země nadále bude oteplovat, přijdeme o lední medvědy a celé polární ekosystémy,“ myslí si Nicklen.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud