Květnové volby v Iráku byly zpochybněny. Parlament nařídil ruční přepočítání hlasů v několika provinciích | info.cz

Články odjinud

Květnové volby v Iráku byly zpochybněny. Parlament nařídil ruční přepočítání hlasů v několika provinciích

Irácké úřady v severní provincii Kirkúk dnes zahájily ruční přepočítávání hlasů z květnových parlamentních voleb. Uvedla to agentura Reuters. Ruční sčítání nařídil parlament kvůli obviněním z podvodů. Podle volební komise se hlasy mají v příštích dnech ručně sčítat ještě nejméně v šesti dalších provinciích.

Spory kolem volebních výsledků zpožďují sestavování nové vlády. Podle dosud známých výsledků byla ve volbách nejúspěšnější koalice kolem duchovního Muktady Sadra.

Kromě Kirkúku se má sčítat i v Sulajmáníji, Irbílu, Dohúku, Ninive, Saláhaddínu a Anbáru. Soudci, kteří nahradili volební komisi, o víkendu oznámili, že u přepočítávání budou zástupci politických stran, Spojených států a zahraničních ambasád. Lístky budou znovu kontrolovat zástupci místních volebních komisí.

Přepočet se má týkat i hlasů odevzdaných v zahraničí, v Íránu, Turecku, Británii, Libanonu, Jordánsku, Spojených státech a Německu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud