Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lékaři můžou odpojit 8měsíčního chlapce od přístrojů proti vůli rodičů, rozhodl soud

Lékaři můžou odpojit 8měsíčního chlapce od přístrojů proti vůli rodičů, rozhodl soud

Londýnský nejvyšší soud dnes proti vůli rodičů povolil odpojení osmiměsíčního Charlieho Garda od přístrojů, které ho udržovaly při životě. Kojenec trpěl vzácnou vrozenou mitochondriální poruchou, která způsobuje postupné ochabování svalstva a poškození mozku, informovala televize ITV.

Lékaři z londýnské nemocnice Great Ormond Street Hospital tvrdí, že je v nejlepším Charlieho zájmu ukončení podpory životních funkcí a uvedení chlapce do režimu paliativní péče.

Když soud oznamoval své rozhodnutí, v němž se po třídenní analýze a návštěvě dítěte v nemocnici postavil na stranu lékařů, síní zazněl výkřik „ne".

 

Rodiče Charlieho, Chris Gard a Connie Yatesová, jsou podle jejich právní zástupkyně Laury Hobeyové-Hamsherové dnešním verdiktem „zdrceni".

Rodiče, kteří žijí v západním Londýně, usilovali o povolení převézt své dítě na léčení do USA a za tím účelem se jim podařilo vybrat ve sbírce přes milion liber.

Soudce se ale postavil proti jejich přání. Rozhodnutí prý učinil s těžkým srdcem, ale zcela přesvědčen o tom, co je v nejlepším zájmu Charlieho.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link