Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Letoun se 180 lidmi na palubě unikl jen těsně hurikánu Irma. Podívejte se na práci pilotů

Letoun se 180 lidmi na palubě unikl jen těsně hurikánu Irma. Podívejte se na práci pilotů

Téměř 180 lidí na palubě letu společnosti Delta z portorického hlavního města San Juan pocítilo skutečnou sílu hurikánu Irma. Byl to totiž poslední let, který ostrov před zásahem přírodní katastrofy, opustil a ocitl se přímo uvnitř hurikánu. Let Delta 320 ohromil celý internet, lidé jej sledovali online na leteckých radarech a komentovali na sociálních sítích.

Pilotovi se podařilo Irmou proletět jen díky dokonalé pilotáži a práci meteorologů, kteří jej navigovali skrze mezery s relativně klidnějším počasím na okraji hurikánu. Delta odmítla obavy některých uživatelů Twitteru, že šlo o hazard. „Náš meteorologický tým je nejlepší v letectví,“ řekl viceprezident Delty Erik Snell deníku Washington Post.

Trajektorii letu sledoval na Twitteru zejména letecký fanoušek Jason Rabinowitz, jehož tweety a tweety dalších uživatelů si můžete přečíst níže.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1