Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidi u čínské školky zabíjela podomácku vyrobená bomba. Útočník je po smrti

Lidi u čínské školky zabíjela podomácku vyrobená bomba. Útočník je po smrti

Čvrteční exploze u vchodu do mateřské školy ve městě Feng-sien ve východní Číně si vyžádala osm mrtvých a 65 zraněných. Oznámila to místní policie s tím, že incident vyšetřuje jako kriminální čin. Dosud se spekulovalo o tom, že ve školce vybuchla plynová tlaková láhev, která se používá na vaření. Ve skutečnosti ale tragédii způsobila podomácku vyrobená bomba, píše agentura AP.

Dvě osoby podle čínské agentury zemřely na místě a šest dalších po převozu do nemocnice. Ze zraněných je osm lidí v kritickém stavu. Mezi oběťmi incidentu nejsou žádné děti z mateřské školky ani vychovatelé, napsala agentura Nová Čína.

Podle agentury jsou závěry vyšetřování předběžné, nicméně jedna osoba je podezřelá. Zda byl někdo zatčen či obviněn, není známo. Žádné informace nejsou ani o motivu případného pachatele. Agentura AP uvedla, že explodovala podomácku vyrobená bomba a že útočník je mezi mrtvými.

Školky se už v minulosti v Číně staly terčem útoků vedených lidmi, kteří se tímto způsobem mstili sousedům nebo společnosti obecně. Tyto útoky ale byly spáchány většinou nožem či jinými bodnými či sečnými zbraněmi, protože držení palných zbraní je v Číně pod přísnou kontrolou.