Lidi u čínské školky zabíjela podomácku vyrobená bomba. Útočník je po smrti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidi u čínské školky zabíjela podomácku vyrobená bomba. Útočník je po smrti

Lidi u čínské školky zabíjela podomácku vyrobená bomba. Útočník je po smrti

Čvrteční exploze u vchodu do mateřské školy ve městě Feng-sien ve východní Číně si vyžádala osm mrtvých a 65 zraněných. Oznámila to místní policie s tím, že incident vyšetřuje jako kriminální čin. Dosud se spekulovalo o tom, že ve školce vybuchla plynová tlaková láhev, která se používá na vaření. Ve skutečnosti ale tragédii způsobila podomácku vyrobená bomba, píše agentura AP.

Dvě osoby podle čínské agentury zemřely na místě a šest dalších po převozu do nemocnice. Ze zraněných je osm lidí v kritickém stavu. Mezi oběťmi incidentu nejsou žádné děti z mateřské školky ani vychovatelé, napsala agentura Nová Čína.

Podle agentury jsou závěry vyšetřování předběžné, nicméně jedna osoba je podezřelá. Zda byl někdo zatčen či obviněn, není známo. Žádné informace nejsou ani o motivu případného pachatele. Agentura AP uvedla, že explodovala podomácku vyrobená bomba a že útočník je mezi mrtvými.

Školky se už v minulosti v Číně staly terčem útoků vedených lidmi, kteří se tímto způsobem mstili sousedům nebo společnosti obecně. Tyto útoky ale byly spáchány většinou nožem či jinými bodnými či sečnými zbraněmi, protože držení palných zbraní je v Číně pod přísnou kontrolou.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.