Lidská krutost nezná mezí: Fotografickou soutěž vyhrál snímek zapáleného slůněte se slonicí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidská krutost nezná mezí: Fotografickou soutěž vyhrál snímek zapáleného slůněte se slonicí

Lidská krutost nezná mezí: Fotografickou soutěž vyhrál snímek zapáleného slůněte se slonicí
 

Kam až je lidská krutost ochotna zajít, ukázala indická fotografická soutěž Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017, každoročně organizovaná časopisem Sanctuary Asia. Soutěž vyhrála fotografie zapálené slonice s mládětem, na které dav lidí hodil hořící dehtové koule a petardy. 

Fotografie pořízená fotografem jménem Biplab Hazra získala ocenění v indické soutěži Sanctuary Wildlife Photography Awards, kterou každoročně organizuje časopis o životním prostředí Sanctuary Asia. Snímek, který nese název „Peklo je tady“, zobrazuje slonici se slůnětem, jak v plamenech utíkají pryč ve snaze zachránit si život. O vítězné fotografii informoval portál News18.com.

Fotografie byla pořízena v obci Bangura v západním Bengálsku poté, co dav zvědavých lidí hodil na slony hořící dehtové koule a petardy. Při vyhlášení cen časopis uvedl: „Indie je světovou pevností pro slony indické, je domovem pro více než 70 procent slonů z celkového počtu tohoto druhu. Jenže teď jsou ohroženi. Konfliktů mezi lidmi a slony fatálně přibývá. Pro ta chytrá, jemná a společenská zvířata, která po staletí pobývala na kontinentu, je to teď a tady peklo.“

Fotografie zapálených slonů vyhrála fotografickou soutěžFotografie zapálených slonů vyhrála fotografickou soutěžautor: Biplab Hazra

Slavnostní ceremoniál se konal v neděli večer minulého týdne. Do soutěže bylo zapojeno 5 000 fotografií z celé Asie. Mezi vítěznými snímky ale nebyly jen smutné fotografie jako tato, další příčky obsadily například snímky oslavující krásy přírody nebo zobrazující lidi, jak zvířata naopak zachraňují. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.