Lidská krutost nezná mezí: Fotografickou soutěž vyhrál snímek zapáleného slůněte se slonicí | info.cz

Články odjinud

Lidská krutost nezná mezí: Fotografickou soutěž vyhrál snímek zapáleného slůněte se slonicí

Lidská krutost nezná mezí: Fotografickou soutěž vyhrál snímek zapáleného slůněte se slonicí
 

Kam až je lidská krutost ochotna zajít, ukázala indická fotografická soutěž Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017, každoročně organizovaná časopisem Sanctuary Asia. Soutěž vyhrála fotografie zapálené slonice s mládětem, na které dav lidí hodil hořící dehtové koule a petardy. 

Fotografie pořízená fotografem jménem Biplab Hazra získala ocenění v indické soutěži Sanctuary Wildlife Photography Awards, kterou každoročně organizuje časopis o životním prostředí Sanctuary Asia. Snímek, který nese název „Peklo je tady“, zobrazuje slonici se slůnětem, jak v plamenech utíkají pryč ve snaze zachránit si život. O vítězné fotografii informoval portál News18.com.

Fotografie byla pořízena v obci Bangura v západním Bengálsku poté, co dav zvědavých lidí hodil na slony hořící dehtové koule a petardy. Při vyhlášení cen časopis uvedl: „Indie je světovou pevností pro slony indické, je domovem pro více než 70 procent slonů z celkového počtu tohoto druhu. Jenže teď jsou ohroženi. Konfliktů mezi lidmi a slony fatálně přibývá. Pro ta chytrá, jemná a společenská zvířata, která po staletí pobývala na kontinentu, je to teď a tady peklo.“

Fotografie zapálených slonů vyhrála fotografickou soutěžFotografie zapálených slonů vyhrála fotografickou soutěžautor: Biplab Hazra

Slavnostní ceremoniál se konal v neděli večer minulého týdne. Do soutěže bylo zapojeno 5 000 fotografií z celé Asie. Mezi vítěznými snímky ale nebyly jen smutné fotografie jako tato, další příčky obsadily například snímky oslavující krásy přírody nebo zobrazující lidi, jak zvířata naopak zachraňují. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud