Články odjinud

Loučení se zesnulým senátorem McCainem. Hold mu přišly vzdát tisíce lidí

Loučení se zesnulým senátorem McCainem. Hold mu přišly vzdát tisíce lidí

Zesnulému republikánskému senátorovi Johnu McCainovi ve středu přišlo vzdát hold k rakvi s pozůstatky politika v arizonském Kapitolu více než 7500 lidí. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na úřady státu Arizona.

Veřejnost se mohla přijít rozloučit s jedním z nejrespektovanějších amerických zákonodárců a válečným hrdinou od středečního odpoledne. Podle AP lidé stáli ve vedru hodiny ve frontě před rakví. Nejméně dva lidé museli být kvůli horku převezeni do nemocnice a několik dalších bylo ošetřeno na místě.

Dnes vstupují pietní akce do druhého dne. Po bohoslužbě v baptistickém kostele a vojenských poctách se rakev v tělem vydá na cestu do Washingtonu, kde bude vystavena v Kapitolu. Odtud se v sobotu v procesí přesune do washingtonské katedrály. Na ceremonii zde mají promluvit bývalí prezidenti George Bush mladší a Barack Obama, jimž McCain podlehl v úsilí o zisk funkce šéfa Bílého domu. Minulou sobotu pak prohrál boj s agresivní formou rakoviny mozku.

Soukromý pohřeb se uskuteční v neděli na hřbitově v Annapolisu ve státě Maryland. Na své přání bude McCain pohřben vedle svého spolužáka z námořní akademie a celoživotního přítele Chucka Larsona.

Ve středu se v Kapitolu v Arizoně odehrál soukromý obřad, při němž McCainovi blízcí neskrývali emoce. Vdova po senátorovi Cindy McCainová přiložila k rakvi hlavu a políbila ji, dcera Meghan slyšitelně vzlykala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud