Články odjinud

Manažera energetického koncernu innogy napadli dva muži. Polili ho kyselinou, má vážná zranění

Manažera energetického koncernu innogy napadli dva muži. Polili ho kyselinou, má vážná zranění

Finančního ředitele energetického koncernu innogy v porýnském městě Haan v neděli napadli dva neznámí muži a potřísnili ho patrně kyselinou. Jedenapadesátiletý Bernhard Günther byl s vážným zraněním hospitalizován na speciální klinice. Pachatelé jsou na útěku. O motivu činu není nic známo, uvedl dnes server RP Online.

Düsseldorfská policie informovala, že oběť byla převezena na speciální kliniku s poleptáním ohrožujícím život. Ještě večer už byl mimo ohrožení života, ale nadále ve vážném stavu.

"Vyšetřování vedeme všemi směry," řekl policejní mluvčí. Útok se stal dopoledne poblíž domu oběti. Poleptaný muž ještě doběhl k domu, odkud byla přivolána záchranka.

"Podle jeho údajů ho polili dva dosud neznámí pachatelé tekutinou. Ta vyvolala reakci na jeho pokožce a způsobila těžká zranění, která jsou stacionárně ošetřována na speciální klinice," řekl policejní mluvčí.

Düsseldorfská policie nyní pátrá po dvou mužích ve věku mezi 20 a 30 lety "jižanského" vzezření. Pachatelé během činu podle policie patrně mlčeli.

Haan je podle RP Online poklidné město s přibližně 30.000 obyvateli s vysokou koncentrací milionářů. Neplatí to ale přímo o lokalitě, v níž se odehrál nedělní útok.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud