Manžela britské královny hospitalizovali v nemocnici. Princ Philip půjde na operaci s kyčlí | info.cz

Články odjinud

Manžela britské královny hospitalizovali v nemocnici. Princ Philip půjde na operaci s kyčlí

Manžel britské královny Alžběty II. princ Philip byl dnes převezen do nemocnice. Důvodem je operace kyčle naplánovaná na středu, oznámil Buckinghamský palác. Šestadevadesátiletý princ se stáhl z veřejného života loni v srpnu.

Philip, jehož titul je vévoda z Edinburghu, pobývá v londýnské nemocnici krále Edwarda VII. V poslední době jej hospitalizovali několikrát. Loni v červnu strávil v nemocnici dva dny kvůli infekci. Koncem roku 2011 mu lékaři voperovali cévní implantát.

 

Philip se narodil na řeckém ostrově Korfu 10. června 1921 jako princ řecký a dánský. Jako osmnáctiletý si začal dopisovat s tehdy třináctiletou Alžbětou, která později prozradila, že šlo o lásku na první pohled. Svatbu měli v roce 1947.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud