Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Manželka polského prezidenta „vyškolila“ Trumpa. Zaváhání amerického prezidenta baví celý svět

Manželka polského prezidenta „vyškolila“ Trumpa. Zaváhání amerického prezidenta baví celý svět

Snad jen jediná „piha na kráse“ provázela dnešní návštěvu amerického prezidenta Donalda Trumpa v polské metropoli, a to okamžik, kdy napřáhl ruku k první dámě země - a Agata Dudová prezidentovu pravici minula, aby si potřásla rukou s Trumpovou manželkou Melanií.

Moment před zlatým hřebem programu - Trumpovým projevem v centru Varšavy - zachytily kamery. Sociální sítě i média vzápětí zaplnily polemiky, kdo koho „ztrapnil“, „vyškolil“, kdo se dopustil nehorázného přešlapu či alespoň drobného faux pas.

Podle časopisu Wprost manželka prezidenta Andrzeje Dudy postupovala v souladu s etiketou, když se po stisku rukou vůdců obou zemí rozhodla nejprve přivítat ženu - jakkoli se Trump tvářil překvapeně, když ho polská první dáma „minula“.

Trumpovu „nešikovnost či přímo nezdvořilost“ by však podle časopisu mohla omlouvat skutečnost, že ve světě velkého byznysu při potřásání rukou nejčastěji platí, že „kdo je první, ten je lepší“. A právě z byznysu přestoupil americký prezident do politiky.

„Těžko říci, kdo ukázal neznalost záludností diplomatického protokolu a etikety. Situace je sporná a těžko na kohokoli svalovat vinu za trapnou chvilku. Etiketa totiž velí, aby ruku jako první podala žena. Na druhé straně ale potřesení rukou nabízí osoba starší, ať žena či muž, anebo osoba ve významnějším postavením,“ připustil polský časopis.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1