Masakr v Las Vegas: Policie zveřejnila záběry ze zásahu proti střelci, který usmrtil desítky lidí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Masakr v Las Vegas: Policie zveřejnila záběry ze zásahu proti střelci, který usmrtil desítky lidí

Masakr v Las Vegas: Policie zveřejnila záběry ze zásahu proti střelci, který usmrtil desítky lidí

Lasvegaská policie ve středu zveřejnila záběry ze zásahu proti střelci, který v říjnu 2018 rozpoutal masakr na koncertě. Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock tehdy povraždil 58 lidí a přes pět set dalších zranil. Střelba je nejtragičtějším masakrem střelbou zbraní v moderních dějinách USA.

Paddock zahájil palbu zahájil palbu ze svého pokoje na účastníky koncertu ve 1. října ve 22:05. Střelba trvala asi deset minut, tedy do 22:10.

Po 12 minutách od počátku Paddockovy střelby dorazili na hotelové patro lasvegaští policisté. Díky spolupráci ochranky a policie se v hotelu objevilo zásahové komando (SWAT), které vtrhlo do pokoje, kde byl nalezen Paddock, který si prostřelil hlavu. Motiv jeho činu je dodnes nejasný.

Na záběrech, které policie zveřejnila ve středu, je vidět zásah před budovou kasina, odkud Paddock střílel, i akce uvnitř budovy. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.