Milionář si nechal pod domem budovat atomový bunkr. Teď čelí obvinění ze smrti dělníka | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Milionář si nechal pod domem budovat atomový bunkr. Teď čelí obvinění ze smrti dělníka

Milionář si nechal pod domem budovat atomový bunkr. Teď čelí obvinění ze smrti dělníka

Sedmadvacetiletého amerického milionáře Daniela Beckwitta vyděsila vyhrocená situace kolem KLDR natolik, že se rozhodl si pod svým domem postavit atomový úkryt. Na práci si najal Askia Chafra, který mu měl úkryt vybudovat. Jenže během prací vypukl požár a mladý dělník při něm zemřel. Beckwitt nyní čelí obvinění z neúmyslného zabití a vraždy druhého stupně.  

 

Tunelový systém pod domem byl dlouhý 60 metrů a vybudován byl ve hloubce 6 metrů. Ovšem 10. září 2017 v době, kdy Chafra pracoval, vypukl požár. Beckwitt se stihl z domu dostat ven, ale Chafra tam zůstal a nepodařilo se ho zachránit. Hasiči už našli jen ohořelé tělo. 

Podle soudních záznamů bylo v domě staré elektrické vedení, což zapříčinilo požár. Beckwitt si prý navíc byl velmi dobře vědom, že hrozí nebezpečí. Snažil se upravit pojistky. Milionáři také přitížilo, že v domě i mimo něj byla halda odpadků, což přispělo k rozšíření požáru.

Podle BBC Chafra hodiny před tragédii Beckwitta upozorňoval, že cítí kouř v tunelu, ale ten na to nereagoval. Žaloba uvedla, že Chafra z tunelu nevylezl týdny. Údajně tam spal, jedl i chodil na záchod. Beckwitt byl propuštěn na kauci. Čeká ho ale soudní stání.

Další zprávy čtěte na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.